تبلیغات
جالب اندر جالب - ثواب گریه بر سید الشهداء
 
جالب اندر جالب
هیچ کس به نام آزادی دیوار خانه خود را برنمی دارد و در حیاطش را باز نمی گذارد،چون خطر رخنه دزد به خانه جدی هست.
شنبه 25 مهر 1394 :: نویسنده : adminبه مناسبت فرا رسیدن ماه محرم ، ضمن تسلیت این مصیبت عظما ترجمه روایاتی در مورد اهمیت و ثواب گریه بر اباعبدالله الحسین (ع) تقدیم خوانندگان محترم می گردد :

1- علامه مجلسی در بحار الانوار از امالی و عیون اخبار رضا علیه السلام از امام هشتم (علیه السلام) روایت نموده که :

کسی که یاد کند مصیبت های ما را و بگرید و بگریاند برای آنچه که بر ما وارد شده روز قیامت در درجه ما خواهد بود و کسی که یاد کند مصیبت های ما را و بگرید و بگریاند گریه نخواهد کرد چشم او در روزی که چشمها میگرید و گسی که بنشیند در مجلسی که در آن مجلس امر ما زنده شود نمی میرد دل او در روزی که دلها میمیرند.

2- بحار الانوار از تفسیر علی بن ابراهیم از امام صادق (علیه السلام) :

کسی که یاد کند ما را یا یاد کند دیگری از ما در نزد او و خارج گردد از اشک از چشم او به اندازه بال مگسی ، خداوند گناهان او را می آمرزد اگر چه به اندازه کف دریاها باشد.

3- بحار النوار از قرب الاسناد از امام صادق (علیه السلام) که به فضیل فرمود :

آیا می نشینید و باهم حدیث میکنید؟ گفتم : آری فدایت شوم. فرمود : بدرستی که این مجالس را دوست دارم پس زنده بدارید امر ما را. ای فضیل خداوند رحمت کند کسی را که امر ما را زنده نگه دارد . ای فضیل کسی که یاد کند ما را یا یاد کرده شدیم ما نزد او و از چشم او اشک جاری شود مانند بال پشه ای می آمرزد خداوند گناهانش را هر چند زیاد تر از کف دریا باشد

4- کتاب جامع الاخبار و امالی شیخ مفید از امام صادق (علیه السلام) :

نفس کشیدن کسی که بخاطر ظلمی که بر ما شده غمگین است تسبیح می باشد و ناراحتی اش عبادت است و پوشانیدن راز ما جهاد در راه خداست (بعد حضرت فرمود) : واجب است که این حدیث با طلا نوشته شود.

5- کتاب جامع الاخبار و امالی مفید از امام حسین (علیه السلام) :

نیست بنده ای که قطره اشکی بخاطر ما از دو چشمش بریزد یا یا در دو چشمش اشکی حلقه زند مگر اینکه خداوند برای همیشه او را در بهشت جای خواهد داد.

6- امالی مفید از امام صادق (علیه السلام) :

هر جزع و گریه ای مکروه است مگر جزع و گریه بر حسین (علیه السلام)

7- کتاب کامل الزیارات از امام صادق (علیه السلام) :

نظر فرمود امیر المومنین (علیه السلام) به حسین (علیه السلام) پس فرمود : ای گریه هر مومن. امام حسین (علیه السلام) عرض کرد : منم ای پدر؟ فرمود : آری، ای پسرم.

8- کامل الزیارات از ابن خارجه نقل میکند که :

ما در نزد امام صادق (علیه السلام) بودیم ، پس یاد کردیم حسین بن علی (علیه السلام) را آنگاه امام صادق (علیه السلام) گریست و ما هم گریه کردیم ، بعد (حضرت) سر مبارک بلند کرده و فرمود که: حسین بن علی فرمود : من کشته اشکها هستم ، مومنی من را یاد نمی کند مگر اینکه میگرید.

9- امالی مفید از امام صادق (علیه السلام) :

به درستی که حسین بن علی نزد پروردگار خود عزوجل نظر می کند به سوی لشگرگاه خود و کسانی که با او کشته شدند از شهدا و نظر می کند به سوی زیارت کنندگان خود و او بهتر میشناسد از شما آن طور که فرزند خود را می شناسید ، ایشان را و نامهای ایشان را و پدرانشان و درجه های ایشان را و جایگاه ایشان را در نزد خدای عزوجل و او می بیند چه کسی برای او گریه میکند پس طلب آمرزش میکند برای او و از پدران خود می خواهد که طلب آمرزش کنند برای او و میگوید که اگر زائر من میدانست که خدای تعالی چه چیزی برای او مهیا کرده شادی او بیشتر از جزع و حزن او بود و زائر من برمیگردد در حالتی که هیچ گناهی برای او نیست.

10- تفسیر علی بن ابراهیم قمی از امام باقر(علیه السلام) او از پدر بزگوارش امام صادق (علیه السلام) :

هر مومنی که جاری شود از دو چشمش قطره اشکی به نحوی که جاری شود بر رخسار او به خاطر آن خداوند او را در غرفه هایی از بهشت که همیشه در آن ساکن باشد برای همیشه جای میدهد و هر مومنی از دو چشمش اشک جاری شود بر رخسار او برای اذیتی که از دشمنان در دنیا به ما رسیده خداوند او را در بهشت در منزلی که به هر صدیقی دهد خواهد داد و هر مومنی که در راه ما اذیتی ببیند و اشکش بر رویش جاری شود خداوند رنج و ستم را از او بگرداند و او را از خشم خود در قیامت و آتش آن ایمن گرداند.

11- در کتاب عوالم از تفسیر منسوب به امام حسن عسکری (علیه السلام) از قول پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) :

... صلوات خداوند بر گریه کنندگان بر حسین (علیه السلام) از روی محبت و دوستی و (صلوات خداوند) بر لعنت کنندگان بر دشمنان انها از روی خشم و عقده ای که گلوی آنها را گرفته ... خداوند امر می فرماید فرشتگان مقربینش که اشکهای مصیبت زدگان به قتل حسین (علیه السلام) گرفته و ببرند در نزد خزینه داران بهشت تا ممزوج کنند به آب حیات بهشتی تا گوارایی و خوشبویی آن هزار برابر زیاد شود.

12- کتاب بحار الانوار :

زمانی که رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) به دخترش فاطمه (سلام الله علیها) از شهادت حسین (علیه السلام) و مصائبی که بر او وارد میشود خبر داد فاطمه (سلام الله علیها) سخت گریست و عرض کرد : ای پدر این حادثه کی واقع میگردد؟ فرمود : وقتی که نه من باشم و نه تو و نه علی ، فاطمه (سلام الله علیها) گریه اش شدید تر شد و زار زار گریست و عرض کرد : ای پدر ، پس چه کسی برای فرزندم گریه میکند و مجلس عزا و مصیبت او را بر پا میکند؟ رسول خدا فرمود: ای فاطمه! زنان امت من میگریند بر زنهای اهل بیت من (علیهم السلام) و مردان امت من میگریند بر مردان اهل بیت من (علیهم السلام) عزای فرزند مرا هر ساله طایفه ای بعد از طایفه ای تازه میکنند ، پس چون روز قیامت شود تو شفاعت زنان میکنی و من شفیع میشوم برای مردان و هر کس بر حسین (علیه السلام) گریسته دست او را میگیرم و در بهشت در می آورم. ای فاطمه! چشم تمام مردم در قیامت گریان است مگر چشمی که بر حسین گریسته باشد او خندان و بشارت گرفته است به نعمتهای بهشتی.

13- درکتاب البکاء للحسین (علیه السلام) ازابن عباس از رسول خدا خبر مفصلی روایت کرده ما آن قسمت از خبر را که مربوط به گریه بر سیدالشهداء (علیه السلام) است می آوریم :

وقتی جبرییل از گریستن در مصیبت و شهادت امام حسین (علیه السلام) به رسول خدا (صلی الله علیه و اله و سلم) خبر داد، امام حسین علیه السلام (به رسول خدا صلی الله علیه وآله سلم)عرض کرد : ای جد من ، من هم به حق خدای خودم  و به حق تو قسم میخورم تا آنها در مقابل من وارد بهشت نشوند ، داخل بهشت نخواهم شد و از پروردگار خود میخواهم که قصرهای آنان را در پهلوی قصر من قرار دهد در روز قیامت.

14- کتاب کامل الزیارات از امام صادق (علیه السلام) در ضمن حدیث مفصلی :

... هیچ چشمی محبوب تر نیست در نزد خداوند از آن چشم که بر آن بزرگوار (امام حسین علیه السلام) گریه کند، و نیست هیچ اشکی نیست  که از چشمی بر رخساره ای جاری شود برای آن مظلوم مگر آنکه یاری کرده فاطمه (سلام الله علیها) را با گریه خود و یاری کرده پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) را و ادا کرده حق ما اهل بیت (علیهم السلام) را و ...

15- در جلد دهم بحار الانوار از دو کتاب عیون و امالی شیخ صدوق از حضرت رضا روایت کرده که به ابن شبیب فرمود :

ای پسر شبیب اگر بر حسین گریه کنی آنقدر که اشک چشم تو جاری شود بر صورت تو خداوند برای تو گناهانی که کرده ای می آمرزد خواه صغیر باشد خواه کبیر کم بوده باشد یا زیاد

... ای پسر شبیب اگر شاد میکند تو را که در درجات بهشت با ما اهل بیت (علیهم السلام) باشی محزون و غمگین شو بخاطر حزن و اندوه ما و خوشحال شو بجهت خوشحالی ما ...

16- کتاب کامل الزیارات از عبد الله بکیر از امام صادق (علیه السلام) : (حدیث طولانی است ما به آنچه که موضوع بحث ماست اکتفا میکنیم)

از امام صادق (علیه السلام) پرسیدم : ای پسر رسول خدا (صلی الله علیه و اله) اگر نبش کرده شود قبر حسین بن علی (علیه السلام) آیا در قبر او به چیزی بر خورد میشود؟ (یعنی آیا در قبر او چیزی هست؟) فرمود : ای پسر بکیر چقدر سوالهای تو بزرگ است ، بدرستی که حسین بن علی (علیه السلام) با پدر و مادر و برادرش در منزل رسول خدا (در بهشت) است و با او روزی داده می شوند و خوشحال و شادند و او در حالیکه به سمت راست عرش متعلق است می گوید : ای پروردگار من به وعده ای که به من دادی وفا کن ، ... و او نظر میکند به کسی که برای او میگرید پس طلب آمرزش میکند برای او و از پدرش میخواهد که برای او طلب آمرزش کند و میگوید : ای گریه کننده! اگر میدانستی که خداوند برای تو چه چیز مهیا کرده حتما شاد و خوشحال میشدی بیشتر از آنچه که محزون گردیدی. و آن حضرت طلب آمرزش میکند برای او از هر گناه و معصیتی که کرده.

17- کتاب منتخب طریخی ص 268 و معالی السبطین ج 1 ص158 از امام صادق (علیه السلام) :

خدا رحمت کند شیعیان ما را که ایشان در راه ما مورد اذیت واقع میگردند و ما بخاطر ایشان اذیت نکشیده ایم ، شیعیان ما از ما هستند آفریده شدند از زیادی طینت ما و سرشته شدند به آب ولایت ما خشنود شدند که ما پیشوایان آنها باشیم و خوشنود شدیم ما به ایشان که شیعیان ما با شند مصیبت است بر ایشان مصیبتهای ما و میگریند بر درد و گرفتاری هایی که بر ما وارد شده ، اندوهناک میشوند بجهت اندوهناک شدن ما و شاد میشوند در شادی ما ، ما متالم (دردناک) میشویم به متالم شدن آنها و خبر داریم از حالات ایشان پس ایشان با مایند و از ما جدا نمی شوند و ما هم از ایشان جدا نمی شویم زیرا که بازگشت بنده به آقای اوست و اعتماد و تکیه گاه او به مولای اوست ، پس ایشان دوری میجویند از دشمنان ما و آشکارا مدح میکنند دوستان ما را و دور میشوند از کسانی که ما را آزار میدهند ، خدایا! زنده بدار شیعیان ما را و زنده کن ایشان را در زمان دولت ما و مملکت ما یعنی زمان قیام قائم ما در رجعت او بدرستیکه شیعیان ما از مایند و متعلقند به ما پس کسیکه یاد کند مصیبتهای ما را و بگرید برای ما حیا میکند خداوند که او را به آتش عذاب کند.

18- کتاب البکاء للحسین از امام صادق (علیه السلام) :

کاملترین مومنان از نظر ایمان کسی است که اخلاق او نیکو باشد و رقت قلب او و گریه او بر ما اهل بیت بیشتر و دوستی او با ما اهل بیت (علیهم السلام) شدیدتر باشد و حزن و اندوه و سوز دل او در مصیبت ما زیادتر باشد و مودت و دوستی او برای ما بیشتر باشد.

19- امالی شیخ صدوق ص 221 و بحار الانوار ج 44 ص 283 از امام رضا (علیه السلام) :

عادت پدر بزرگوارم (امام کاظم (علیه السلام)) این بود که هرگاه ماه محرم داخل میشد ، دیگر کسی آن جناب را خوشحال و متبسم نمیدید و آثار حزن و اندوه از سیمای مبارکش ظاهر بود ، تا آنکه ده روز از آن ماه بگذرد چون روز عاشورا داخل میشد آن روز ، روز مصیبت و حزن و روز گریه آن جناب بود و مکرر میفرمود : این روزیست که امام حسین در آن کشته شده ، پس اگر گریه کنندگان بر آن مظلوم میدانستند که چه اجرهایی به آنها پاداش داده میشود حتما آرزو میکردند که تا نفس آخر عمر در گریه و ناله برای آن بزرگوار باشند.

20- کامل الزیارات در ضمن حدیثی طولانی از امام صادق (علیه السلام) :

کسی که مصیبتهای حسین (علیه السلام) در نزد او ذکر شود و به اندازه بال مگسی اشک از چشم او بیرون آید واجب میشود بر خداوند ثواب آن را دادن و اینکه غیر از بهشت برای او راضی نشود.پ

21- اللهوف فی قتلی الطفوف ص 30 و بحار الانوار ج 44 ص 287 و کتاب ملهوف از اهل بیت (علیهم السلام) :

کسی که بگرید و بگریاند صد نفر را در (مصائب) ما پس بهشت برای اوست ، و کسی که بگرید و بگریاند پنجاه نفر را پس بهشت برای اوست ، و کسی که بگرید و بگریاند سی نفر را پس بهشت برای اوست ، و کسی که بگرید و بگریاند ده نفر را پس بهشت برای اوست ، و کسی که بگرید و بگریاند یک نفر را پس بهشت برای اوست و کسی که تباکی کند ( یعنی حالت گریه به خود بگیرد) پس بهشت برای اوست.

22- کامل الزیارات ص 104 و بحار الانوار ج 44 ص 285 از امام صادق (علیه السلام) :

کسی که در نزد او از ما یاد شود و اشک از دو چشمش جاری گردد خداوند حرام گرداند چهره او را بر آتش.نوع مطلب :
برچسب ها : اهمیت گریه بر سید الشهدا، احادیث مربوط به گریه بر امام حسین (ع)، عزاداری بر سیدالشهدا، چرا برای امام حسین (ع) گریه میکنیم، روایات مربوط به عزاداری و گریه، چرا باید در روزی که امام حسین (علیه السلام) به مقام شهادت رسید گریه کنیم؟،
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 19 مهر 1397 11:57 ب.ظ

You stated it exceptionally well!
buy generic levitra levitra 20 mg levitra without a doctor prescription levitra levitra 10 mg prezzo levitra without a doctor prescription levitra prices levitra generic levitra prices buy levitra generic
یکشنبه 8 مهر 1397 08:36 ق.ظ

Regards! Quite a lot of write ups!

get cheap cialis generic cialis at the pharmacy cialis 10mg prix pharmaci brand cialis nl we like it cialis soft gel click now cialis from canada click now buy cialis brand canada discount drugs cialis cialis 100mg suppliers cialis generico en mexico
شنبه 31 شهریور 1397 10:12 ب.ظ

Great posts. Thanks.
canadian pharmacies online prescriptions online pharmacy canada canadian pharmacy no prescription trust pharmacy of canada order canadian prescriptions online northwest pharmacies in canada northwest pharmacies mail order pharmacy onesource trust pharmacy of canada canadian pharcharmy online24
چهارشنبه 28 شهریور 1397 11:12 ب.ظ

Regards, Ample data!

cialis pills price each order a sample of cialis cialis 5 effetti collaterali where do you buy cialis buy cheap cialis in uk online prescriptions cialis are there generic cialis cialis 20 mg effectiveness generic cialis at the pharmacy safe site to buy cialis online
پنجشنبه 15 شهریور 1397 10:00 ق.ظ

Really many of wonderful facts!
canadian discount cialis tadalafil tablets enter site 20 mg cialis cost cost of cialis per pill cialis tablets for sale buy cialis sample pack achat cialis en suisse buying brand cialis online generic cialis soft gels rezeptfrei cialis apotheke
چهارشنبه 14 شهریور 1397 01:46 ق.ظ

You expressed this adequately.
canada pharmacies online pharmacies india online drug store the best canadian online pharmacies canadian medications online canada medications buy canadian pharmacy canadian pharmacy world trust pharmacy canada reviews pharmacy times
سه شنبه 13 شهریور 1397 07:22 ق.ظ

Many thanks. Loads of forum posts.

buy viagra online canada buy viagra south africa safe place to buy viagra online viagra pharmacy viagra pharmacy online generic viagra order can you buy viagra without prescriptions were to buy viagra safely buy viagra online buy viagra from uk
یکشنبه 11 شهریور 1397 03:19 ب.ظ

Really a good deal of awesome advice!
cialis purchasing best generic drugs cialis cheap cialis cialis for sale enter site 20 mg cialis cost how to buy cialis online usa if a woman takes a mans cialis cialis 5mg prix usa cialis online online cialis
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:54 ق.ظ

Great content. Thanks.
viagra cheap price buy generic viagra australia no prescription viagra online buy viagra europe buy viagra online discount buy cheap viagra canada where can i buy viagra over the counter buy viagra plus buy viagra cheap buying real viagra online
دوشنبه 22 مرداد 1397 08:32 ب.ظ

This is nicely expressed. .
callus cialis generico online buy online cialis 5mg cialis online nederland low cost cialis 20mg cialis 20 mg cut in half tarif cialis france weblink price cialis how to buy cialis online usa cialis dosage recommendations
دوشنبه 7 خرداد 1397 06:49 ق.ظ

Whoa lots of very good facts.
cialis rezeptfrei buy generic cialis chinese cialis 50 mg what is cialis cialis diario compra click here to buy cialis miglior cialis generico only now cialis for sale in us chinese cialis 50 mg buy name brand cialis on line
جمعه 7 اردیبهشت 1397 09:54 ب.ظ

You revealed this adequately!
cialis official site cialis with 2 days delivery generico cialis mexico how do cialis pills work tadalafil 10 mg canadian discount cialis cipla cialis online generic cialis at the pharmacy cuanto cuesta cialis yaho cialis daily new zealand
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 12:09 ب.ظ

Very good material. Thanks a lot.
viagra online pharmacy uk low price viagra pills where can you buy viagra online safely viagra pharmacy viagra buy viagra generic viagra buy online how to buy viagra cheap how can i get viagra online can u buy viagra online buy generic viagra with paypal buy levitra viagra
شنبه 18 فروردین 1397 04:08 ق.ظ

You actually revealed it superbly!
acquistare cialis internet prix cialis once a da cialis generique 5 mg cost of cialis cvs cialis 30 day trial coupon callus cialis sans ordonnance generic for cialis cialis generisches kanada cialis pills in singapore
شنبه 4 فروردین 1397 02:47 ق.ظ

Whoa lots of wonderful data!
cialis official site tadalafil 5mg price cialis best cialis soft tabs for sale cialis bula cialis manufacturer coupon can i take cialis and ecstasy buy generic cialis cialis 20 mg best price generic cialis levitra
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:38 ب.ظ
I used to be able to find good information from your articles.
یکشنبه 15 مرداد 1396 10:40 ب.ظ
First off I want to say wonderful blog! I had a quick question in which I'd like to ask
if you don't mind. I was interested to know how you center yourself and clear your
mind prior to writing. I've had trouble clearing my thoughts in getting
my ideas out there. I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to
15 minutes are lost just trying to figure out how to
begin. Any suggestions or hints? Thank you!
شنبه 17 تیر 1396 12:19 ب.ظ
Glad to be one of several visitants on this awful internet site :
D.
سه شنبه 6 تیر 1396 03:22 ق.ظ
Hi would you mind letting me know which hosting company you're
using? I've loaded your blog in 3 completely different browsers and
I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you recommend a good hosting provider at a fair price?

Kudos, I appreciate it!
سه شنبه 22 فروردین 1396 10:31 ق.ظ
What's Happening i'm new to this, I stumbled upon this I've found It absolutely helpful and it has helped me out loads.
I'm hoping to contribute & assist other customers like its aided me.
Great job.
دوشنبه 21 فروردین 1396 05:47 ب.ظ
Nice weblog right here! Additionally your site so
much up very fast! What host are you using? Can I am
getting your associate hyperlink to your host? I want my web site loaded up as
fast as yours lol
یکشنبه 13 فروردین 1396 12:19 ب.ظ
No matter if some one searches for his necessary thing, so he/she
desires to be available that in detail, so that thing is maintained
over here.
شنبه 26 تیر 1395 08:58 ب.ظ
سلام و احترام خدمت مدیر محترم وبلاگ

به تازگی فروشگاهی راه اندازی کردیم که میتوانید محصولات خوبی با قیمت مناسب سفارش بدید

مارک خوب MP3 Player فقط 14000 تومان
دستگاه برقی دفع حشرات 18000 تومان
ماساژور ، ساعت LED ، عینک و وسایل دیگه....

خودتون بیاید قیمت ها رو ببینید چقدر مناسبه

منتظرتون هستیم!


یکشنبه 4 بهمن 1394 02:39 ق.ظ

کسب درآمد ماهانه بالای 1 میلیون تومان
100 درصد تضمینی

توجه : پس از وارد شدن به لینک ها 15 ثانیه صبر کنید و سپس روی دکمه ی
سبز رنگ "رد کردن تبلیغ" کلیک کنید.

لینک آموزش برای آقایان:

http://bit.do/toopfile14

لینک آموزش برای خانم ها:

http://bit.do/toopfile13
یکشنبه 26 مهر 1394 10:28 ق.ظ
سلامممممم نفسممممممممممم
خوبی عزیزممممممممم
وبت خیلی خوب بووووووووود خیلی
میخواستم بیای به وب منم سایت سر بزنی
می بینمت
شنبه 25 مهر 1394 10:10 ب.ظ
سلام.وب قشنگی دارین.از شما دعوت میکنم به منم سر بزنین
شنبه 25 مهر 1394 08:36 ب.ظ
مرکز فروش نرم افزارهای تبلیغاتی تحت وب
www.asia98.ir
شنبه 25 مهر 1394 07:04 ب.ظ
دانلود آهنگ های جدید ایرانی
آهنگ های ویژه محرم94
شنبه 25 مهر 1394 07:03 ب.ظ
محرم آمد و ماه عزا شد
مه جانبازی خون خدا شد
جوانمردان عالم را بگویید
دوباره شور عاشورا به پا شد
شنبه 25 مهر 1394 05:07 ب.ظ
سلام عزیزم
از اهمیت تبادل لینک توی بالا رفتن رتبه وبلاگ و بازدید بیشتر که خبر داری؟؟؟
پس برای تبادل لینک با وبلاگ من اول وبلاگ منو با نام

گروه ریاضی دانشگاه نیشابور

و به آدرس

neymath.mihanblog.com لینک کن و بهم خبر بده تا در کمتر از 24 ساعت لینکت کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ

آمده ایم که قیمتی زندگی کنیم
نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.(آیت الله بهجت(ره))
با سلام
لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ،
ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید
و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب وبلاگ کمک کنید .
باتشکر

مدیر وبلاگ : admin
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظرتان راجع به این وبلاگ چیست؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
این سایت را حمایت می کنم
Online User
مشاهده و دریافت کد