جالب اندر جالب
هیچ کس به نام آزادی دیوار خانه خود را برنمی دارد و در حیاطش را باز نمی گذارد،چون خطر رخنه دزد به خانه جدی هست.
شنبه 25 مهر 1394 :: نویسنده : adminبه مناسبت فرا رسیدن ماه محرم ، ضمن تسلیت این مصیبت عظما ترجمه روایاتی در مورد اهمیت و ثواب گریه بر اباعبدالله الحسین (ع) تقدیم خوانندگان محترم می گردد :

1- علامه مجلسی در بحار الانوار از امالی و عیون اخبار رضا علیه السلام از امام هشتم (علیه السلام) روایت نموده که :

کسی که یاد کند مصیبت های ما را و بگرید و بگریاند برای آنچه که بر ما وارد شده روز قیامت در درجه ما خواهد بود و کسی که یاد کند مصیبت های ما را و بگرید و بگریاند گریه نخواهد کرد چشم او در روزی که چشمها میگرید و گسی که بنشیند در مجلسی که در آن مجلس امر ما زنده شود نمی میرد دل او در روزی که دلها میمیرند.

2- بحار الانوار از تفسیر علی بن ابراهیم از امام صادق (علیه السلام) :

کسی که یاد کند ما را یا یاد کند دیگری از ما در نزد او و خارج گردد از اشک از چشم او به اندازه بال مگسی ، خداوند گناهان او را می آمرزد اگر چه به اندازه کف دریاها باشد.

3- بحار النوار از قرب الاسناد از امام صادق (علیه السلام) که به فضیل فرمود :

آیا می نشینید و باهم حدیث میکنید؟ گفتم : آری فدایت شوم. فرمود : بدرستی که این مجالس را دوست دارم پس زنده بدارید امر ما را. ای فضیل خداوند رحمت کند کسی را که امر ما را زنده نگه دارد . ای فضیل کسی که یاد کند ما را یا یاد کرده شدیم ما نزد او و از چشم او اشک جاری شود مانند بال پشه ای می آمرزد خداوند گناهانش را هر چند زیاد تر از کف دریا باشد

4- کتاب جامع الاخبار و امالی شیخ مفید از امام صادق (علیه السلام) :

نفس کشیدن کسی که بخاطر ظلمی که بر ما شده غمگین است تسبیح می باشد و ناراحتی اش عبادت است و پوشانیدن راز ما جهاد در راه خداست (بعد حضرت فرمود) : واجب است که این حدیث با طلا نوشته شود.

5- کتاب جامع الاخبار و امالی مفید از امام حسین (علیه السلام) :

نیست بنده ای که قطره اشکی بخاطر ما از دو چشمش بریزد یا یا در دو چشمش اشکی حلقه زند مگر اینکه خداوند برای همیشه او را در بهشت جای خواهد داد.

6- امالی مفید از امام صادق (علیه السلام) :

هر جزع و گریه ای مکروه است مگر جزع و گریه بر حسین (علیه السلام)

7- کتاب کامل الزیارات از امام صادق (علیه السلام) :

نظر فرمود امیر المومنین (علیه السلام) به حسین (علیه السلام) پس فرمود : ای گریه هر مومن. امام حسین (علیه السلام) عرض کرد : منم ای پدر؟ فرمود : آری، ای پسرم.

8- کامل الزیارات از ابن خارجه نقل میکند که :

ما در نزد امام صادق (علیه السلام) بودیم ، پس یاد کردیم حسین بن علی (علیه السلام) را آنگاه امام صادق (علیه السلام) گریست و ما هم گریه کردیم ، بعد (حضرت) سر مبارک بلند کرده و فرمود که: حسین بن علی فرمود : من کشته اشکها هستم ، مومنی من را یاد نمی کند مگر اینکه میگرید.

9- امالی مفید از امام صادق (علیه السلام) :

به درستی که حسین بن علی نزد پروردگار خود عزوجل نظر می کند به سوی لشگرگاه خود و کسانی که با او کشته شدند از شهدا و نظر می کند به سوی زیارت کنندگان خود و او بهتر میشناسد از شما آن طور که فرزند خود را می شناسید ، ایشان را و نامهای ایشان را و پدرانشان و درجه های ایشان را و جایگاه ایشان را در نزد خدای عزوجل و او می بیند چه کسی برای او گریه میکند پس طلب آمرزش میکند برای او و از پدران خود می خواهد که طلب آمرزش کنند برای او و میگوید که اگر زائر من میدانست که خدای تعالی چه چیزی برای او مهیا کرده شادی او بیشتر از جزع و حزن او بود و زائر من برمیگردد در حالتی که هیچ گناهی برای او نیست.

10- تفسیر علی بن ابراهیم قمی از امام باقر(علیه السلام) او از پدر بزگوارش امام صادق (علیه السلام) :

هر مومنی که جاری شود از دو چشمش قطره اشکی به نحوی که جاری شود بر رخسار او به خاطر آن خداوند او را در غرفه هایی از بهشت که همیشه در آن ساکن باشد برای همیشه جای میدهد و هر مومنی از دو چشمش اشک جاری شود بر رخسار او برای اذیتی که از دشمنان در دنیا به ما رسیده خداوند او را در بهشت در منزلی که به هر صدیقی دهد خواهد داد و هر مومنی که در راه ما اذیتی ببیند و اشکش بر رویش جاری شود خداوند رنج و ستم را از او بگرداند و او را از خشم خود در قیامت و آتش آن ایمن گرداند.

11- در کتاب عوالم از تفسیر منسوب به امام حسن عسکری (علیه السلام) از قول پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) :

... صلوات خداوند بر گریه کنندگان بر حسین (علیه السلام) از روی محبت و دوستی و (صلوات خداوند) بر لعنت کنندگان بر دشمنان انها از روی خشم و عقده ای که گلوی آنها را گرفته ... خداوند امر می فرماید فرشتگان مقربینش که اشکهای مصیبت زدگان به قتل حسین (علیه السلام) گرفته و ببرند در نزد خزینه داران بهشت تا ممزوج کنند به آب حیات بهشتی تا گوارایی و خوشبویی آن هزار برابر زیاد شود.

12- کتاب بحار الانوار :

زمانی که رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) به دخترش فاطمه (سلام الله علیها) از شهادت حسین (علیه السلام) و مصائبی که بر او وارد میشود خبر داد فاطمه (سلام الله علیها) سخت گریست و عرض کرد : ای پدر این حادثه کی واقع میگردد؟ فرمود : وقتی که نه من باشم و نه تو و نه علی ، فاطمه (سلام الله علیها) گریه اش شدید تر شد و زار زار گریست و عرض کرد : ای پدر ، پس چه کسی برای فرزندم گریه میکند و مجلس عزا و مصیبت او را بر پا میکند؟ رسول خدا فرمود: ای فاطمه! زنان امت من میگریند بر زنهای اهل بیت من (علیهم السلام) و مردان امت من میگریند بر مردان اهل بیت من (علیهم السلام) عزای فرزند مرا هر ساله طایفه ای بعد از طایفه ای تازه میکنند ، پس چون روز قیامت شود تو شفاعت زنان میکنی و من شفیع میشوم برای مردان و هر کس بر حسین (علیه السلام) گریسته دست او را میگیرم و در بهشت در می آورم. ای فاطمه! چشم تمام مردم در قیامت گریان است مگر چشمی که بر حسین گریسته باشد او خندان و بشارت گرفته است به نعمتهای بهشتی.

13- درکتاب البکاء للحسین (علیه السلام) ازابن عباس از رسول خدا خبر مفصلی روایت کرده ما آن قسمت از خبر را که مربوط به گریه بر سیدالشهداء (علیه السلام) است می آوریم :

وقتی جبرییل از گریستن در مصیبت و شهادت امام حسین (علیه السلام) به رسول خدا (صلی الله علیه و اله و سلم) خبر داد، امام حسین علیه السلام (به رسول خدا صلی الله علیه وآله سلم)عرض کرد : ای جد من ، من هم به حق خدای خودم  و به حق تو قسم میخورم تا آنها در مقابل من وارد بهشت نشوند ، داخل بهشت نخواهم شد و از پروردگار خود میخواهم که قصرهای آنان را در پهلوی قصر من قرار دهد در روز قیامت.

14- کتاب کامل الزیارات از امام صادق (علیه السلام) در ضمن حدیث مفصلی :

... هیچ چشمی محبوب تر نیست در نزد خداوند از آن چشم که بر آن بزرگوار (امام حسین علیه السلام) گریه کند، و نیست هیچ اشکی نیست  که از چشمی بر رخساره ای جاری شود برای آن مظلوم مگر آنکه یاری کرده فاطمه (سلام الله علیها) را با گریه خود و یاری کرده پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) را و ادا کرده حق ما اهل بیت (علیهم السلام) را و ...

15- در جلد دهم بحار الانوار از دو کتاب عیون و امالی شیخ صدوق از حضرت رضا روایت کرده که به ابن شبیب فرمود :

ای پسر شبیب اگر بر حسین گریه کنی آنقدر که اشک چشم تو جاری شود بر صورت تو خداوند برای تو گناهانی که کرده ای می آمرزد خواه صغیر باشد خواه کبیر کم بوده باشد یا زیاد

... ای پسر شبیب اگر شاد میکند تو را که در درجات بهشت با ما اهل بیت (علیهم السلام) باشی محزون و غمگین شو بخاطر حزن و اندوه ما و خوشحال شو بجهت خوشحالی ما ...

16- کتاب کامل الزیارات از عبد الله بکیر از امام صادق (علیه السلام) : (حدیث طولانی است ما به آنچه که موضوع بحث ماست اکتفا میکنیم)

از امام صادق (علیه السلام) پرسیدم : ای پسر رسول خدا (صلی الله علیه و اله) اگر نبش کرده شود قبر حسین بن علی (علیه السلام) آیا در قبر او به چیزی بر خورد میشود؟ (یعنی آیا در قبر او چیزی هست؟) فرمود : ای پسر بکیر چقدر سوالهای تو بزرگ است ، بدرستی که حسین بن علی (علیه السلام) با پدر و مادر و برادرش در منزل رسول خدا (در بهشت) است و با او روزی داده می شوند و خوشحال و شادند و او در حالیکه به سمت راست عرش متعلق است می گوید : ای پروردگار من به وعده ای که به من دادی وفا کن ، ... و او نظر میکند به کسی که برای او میگرید پس طلب آمرزش میکند برای او و از پدرش میخواهد که برای او طلب آمرزش کند و میگوید : ای گریه کننده! اگر میدانستی که خداوند برای تو چه چیز مهیا کرده حتما شاد و خوشحال میشدی بیشتر از آنچه که محزون گردیدی. و آن حضرت طلب آمرزش میکند برای او از هر گناه و معصیتی که کرده.

17- کتاب منتخب طریخی ص 268 و معالی السبطین ج 1 ص158 از امام صادق (علیه السلام) :

خدا رحمت کند شیعیان ما را که ایشان در راه ما مورد اذیت واقع میگردند و ما بخاطر ایشان اذیت نکشیده ایم ، شیعیان ما از ما هستند آفریده شدند از زیادی طینت ما و سرشته شدند به آب ولایت ما خشنود شدند که ما پیشوایان آنها باشیم و خوشنود شدیم ما به ایشان که شیعیان ما با شند مصیبت است بر ایشان مصیبتهای ما و میگریند بر درد و گرفتاری هایی که بر ما وارد شده ، اندوهناک میشوند بجهت اندوهناک شدن ما و شاد میشوند در شادی ما ، ما متالم (دردناک) میشویم به متالم شدن آنها و خبر داریم از حالات ایشان پس ایشان با مایند و از ما جدا نمی شوند و ما هم از ایشان جدا نمی شویم زیرا که بازگشت بنده به آقای اوست و اعتماد و تکیه گاه او به مولای اوست ، پس ایشان دوری میجویند از دشمنان ما و آشکارا مدح میکنند دوستان ما را و دور میشوند از کسانی که ما را آزار میدهند ، خدایا! زنده بدار شیعیان ما را و زنده کن ایشان را در زمان دولت ما و مملکت ما یعنی زمان قیام قائم ما در رجعت او بدرستیکه شیعیان ما از مایند و متعلقند به ما پس کسیکه یاد کند مصیبتهای ما را و بگرید برای ما حیا میکند خداوند که او را به آتش عذاب کند.

18- کتاب البکاء للحسین از امام صادق (علیه السلام) :

کاملترین مومنان از نظر ایمان کسی است که اخلاق او نیکو باشد و رقت قلب او و گریه او بر ما اهل بیت بیشتر و دوستی او با ما اهل بیت (علیهم السلام) شدیدتر باشد و حزن و اندوه و سوز دل او در مصیبت ما زیادتر باشد و مودت و دوستی او برای ما بیشتر باشد.

19- امالی شیخ صدوق ص 221 و بحار الانوار ج 44 ص 283 از امام رضا (علیه السلام) :

عادت پدر بزرگوارم (امام کاظم (علیه السلام)) این بود که هرگاه ماه محرم داخل میشد ، دیگر کسی آن جناب را خوشحال و متبسم نمیدید و آثار حزن و اندوه از سیمای مبارکش ظاهر بود ، تا آنکه ده روز از آن ماه بگذرد چون روز عاشورا داخل میشد آن روز ، روز مصیبت و حزن و روز گریه آن جناب بود و مکرر میفرمود : این روزیست که امام حسین در آن کشته شده ، پس اگر گریه کنندگان بر آن مظلوم میدانستند که چه اجرهایی به آنها پاداش داده میشود حتما آرزو میکردند که تا نفس آخر عمر در گریه و ناله برای آن بزرگوار باشند.

20- کامل الزیارات در ضمن حدیثی طولانی از امام صادق (علیه السلام) :

کسی که مصیبتهای حسین (علیه السلام) در نزد او ذکر شود و به اندازه بال مگسی اشک از چشم او بیرون آید واجب میشود بر خداوند ثواب آن را دادن و اینکه غیر از بهشت برای او راضی نشود.پ

21- اللهوف فی قتلی الطفوف ص 30 و بحار الانوار ج 44 ص 287 و کتاب ملهوف از اهل بیت (علیهم السلام) :

کسی که بگرید و بگریاند صد نفر را در (مصائب) ما پس بهشت برای اوست ، و کسی که بگرید و بگریاند پنجاه نفر را پس بهشت برای اوست ، و کسی که بگرید و بگریاند سی نفر را پس بهشت برای اوست ، و کسی که بگرید و بگریاند ده نفر را پس بهشت برای اوست ، و کسی که بگرید و بگریاند یک نفر را پس بهشت برای اوست و کسی که تباکی کند ( یعنی حالت گریه به خود بگیرد) پس بهشت برای اوست.

22- کامل الزیارات ص 104 و بحار الانوار ج 44 ص 285 از امام صادق (علیه السلام) :

کسی که در نزد او از ما یاد شود و اشک از دو چشمش جاری گردد خداوند حرام گرداند چهره او را بر آتش.نوع مطلب :
برچسب ها : اهمیت گریه بر سید الشهدا، احادیث مربوط به گریه بر امام حسین (ع)، عزاداری بر سیدالشهدا، چرا برای امام حسین (ع) گریه میکنیم، روایات مربوط به عزاداری و گریه، چرا باید در روزی که امام حسین (علیه السلام) به مقام شهادت رسید گریه کنیم؟،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 9 مرداد 1398 07:26 ب.ظ

Thanks! Very good stuff!
prescription drugs without prior prescription trust pharmacy canada reviews cialis canadian pharmacy canadian rx world pharmacy canadian rx prescriptions from canada without online pharmacies india best canadian pharmacies online buy vistagra online safe reputable canadian prescriptions online
یکشنبه 2 تیر 1398 01:25 ق.ظ

Seriously a good deal of valuable advice!
cialis 20 mg cut in half deutschland cialis online weblink price cialis buy cialis cialis uk next day cialis generico en mexico ou trouver cialis sur le net walgreens price for cialis get cheap cialis opinioni cialis generico
شنبه 1 تیر 1398 10:50 ق.ظ

Amazing tons of superb knowledge!
cialis herbs cialis online napol cialis 20mg prix en pharmacie pastillas cialis y alcoho buy name brand cialis on line prescription doctor cialis cialis sans ordonnance we choice free trial of cialis how does cialis work order a sample of cialis
جمعه 31 خرداد 1398 01:38 ق.ظ

Thanks! Quite a lot of postings!

we recommend cialis best buy look here cialis order on line acquisto online cialis generic cialis tadalafil female cialis no prescription non 5 mg cialis generici cialis sicuro in linea order cialis from india generic cialis pill online american pharmacy cialis
پنجشنبه 30 خرداد 1398 10:10 ق.ظ

Regards. Terrific information!
acquistare cialis internet we recommend cheapest cialis canada discount drugs cialis cialis tadalafil price cialis per pill cialis for daily use safe site to buy cialis online only best offers 100mg cialis we recommend cialis info miglior cialis generico
سه شنبه 28 خرداد 1398 11:03 ب.ظ

You actually stated that exceptionally well!
are there generic cialis cialis super kamagra cialis super kamagra cialis generique prezzo di cialis in bulgaria comprar cialis navarr cialis generico online calis cialis 5 mg para diabeticos legalidad de comprar cialis
دوشنبه 27 خرداد 1398 08:02 ق.ظ

Whoa plenty of helpful information.
how do cialis pills work female cialis no prescription cialis australian price cialis super acti dosagem ideal cialis prezzo cialis a buon mercato cilas weblink price cialis cost of cialis per pill cialis price in bangalore
یکشنبه 26 خرداد 1398 05:15 ب.ظ

Amazing tips. Appreciate it.
cialis wir preise cialis flussig buy cialis online cheapest cialis dosage amounts cialis for sale compare prices cialis uk safe dosage for cialis cialis generico postepay canadian discount cialis tadalafil tablets
جمعه 24 خرداد 1398 11:31 ب.ظ

You actually said it effectively!
cialis from canada are there generic cialis cialis canada on line cialis dose 30mg venta cialis en espaa cialis 5mg prix cialis prezzo di mercato prescription doctor cialis cialis manufacturer coupon rezeptfrei cialis apotheke
جمعه 24 خرداد 1398 09:07 ق.ظ

Superb info. Kudos!
cialis online napol precios cialis peru cialis dosage recommendations cialis 10mg prix pharmaci cialis tadalafil online cuanto cuesta cialis yaho cialis side effects dangers the best site cialis tablets cialis mit grapefruitsaft buy cialis
چهارشنبه 22 خرداد 1398 03:20 ب.ظ

Nicely expressed indeed. !
cialis 50 mg soft tab the best choice cialis woman canadian discount cialis click here take cialis generic cialis pill online cialis 5 mg generic cialis 20mg tablets cialis baratos compran uk viagra vs cialis vs levitra no prescription cialis cheap
یکشنبه 19 خرداد 1398 08:50 ب.ظ

Truly plenty of great tips!
cialis without a doctor's prescription cialis 20mg we recommend cialis best buy canadian discount cialis rezeptfrei cialis apotheke free generic cialis cialis coupons cipla cialis online cialis side effects dangers buy cialis online cheapest
یکشنبه 19 خرداد 1398 07:47 ق.ظ

You made some decent points there. I checked on the net to learn more about the issue and found most individuals will go along with your views on this site.
شنبه 18 خرداد 1398 02:45 ب.ظ

Truly a good deal of valuable data!
cialis 10 doctissimo cialis canadian drugs cialis patentablauf in deutschland canada discount drugs cialis cialis y deporte cialis uk next day estudios de cialis genricos cuanto cuesta cialis yaho prezzo cialis a buon mercato wow cialis 20
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 12:53 ق.ظ
ブランドスーパーコピー通販 urisale.com ,スーパーコピーブランド
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 12:52 ق.ظ
ブランド激安が多彩に揃う!ブランドコピー,コピーブランド,スーパーコピー 代引きN品をご 購入の方は、こちらへ.弊社は正規品と同等品質のコピー品を低価で
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 12:52 ق.ظ
ブランド 指輪 スーパーコピー
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 12:08 ب.ظ
ブランドコピー,ブランドコピー通販,スーパーコピー,|ブランドコピー専門店
پنجشنبه 15 آذر 1397 01:22 ب.ظ

Seriously a good deal of very good info.
cialis prices in england interactions for cialis how much does a cialis cost brand cialis nl only here cialis pills interactions for cialis cialis online deutschland cialis generico online cialis dosage recommendations wow cialis 20
سه شنبه 13 آذر 1397 10:16 ب.ظ

Truly many of great knowledge!
buy online cialis 5mg buying brand cialis online i recommend cialis generico cialis generico in farmacia brand cialis nl cialis 20mg preis cf free generic cialis preis cialis 20mg schweiz cialis coupons buy cialis uk no prescription
دوشنبه 12 آذر 1397 12:24 ب.ظ

Incredible a good deal of helpful advice!
generic cialis levitra prezzo di cialis in bulgaria cialis generico online we choice cialis uk generic cialis tadalafil cialis flussig cialis side effects generic cialis levitra safe dosage for cialis cialis canada
یکشنبه 11 آذر 1397 12:07 ب.ظ

Cheers. Loads of advice!

cialis 10mg prix pharmaci tadalafil generic cialis 20mg click here cialis daily uk cialis cost i recommend cialis generico get cheap cialis side effects for cialis tadalafil 10 mg try it no rx cialis
شنبه 10 آذر 1397 11:33 ب.ظ

This is nicely said. .
cialis generic tadalafil buy cialis australia org cialis price in bangalore 5 mg cialis pharmacie en ligne how much does a cialis cost viagra vs cialis cialis 20 mg cost tadalafil generic wow look it cialis mexico buy online cialis 5mg
شنبه 10 آذر 1397 12:10 ق.ظ

Thank you, Numerous info.

try it no rx cialis rezeptfrei cialis apotheke cialis online deutschland cialis taglich how to purchase cialis on line purchasing cialis on the internet generic cialis in vietnam cialis kaufen cialis para que sirve comprar cialis 10 espa241a
پنجشنبه 8 آذر 1397 12:21 ب.ظ

This is nicely expressed! !
bulk cialis cialis canada on line when can i take another cialis wow look it cialis mexico callus 200 cialis coupon price cialis wal mart pharmacy purchase once a day cialis cialis mit grapefruitsaft cialis 05
پنجشنبه 8 آذر 1397 12:59 ق.ظ

You mentioned this well.
when will generic cialis be available cialis tadalafil cialis 20mg cialis y deporte tesco price cialis preis cialis 20mg schweiz acquistare cialis internet cialis generika acheter cialis meilleur pri tadalafil 20 mg
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:31 ق.ظ

You expressed that well.
cialis patent expiration cialis 5 effetti collaterali generic cialis at the pharmacy comprar cialis navarr if a woman takes a mans cialis canadian drugs generic cialis cialis generic availability we recommend cheapest cialis cialis super acti cialis prezzo al pubblico
پنجشنبه 24 آبان 1397 09:18 ب.ظ
slmmmmmm
پنجشنبه 19 مهر 1397 08:27 ق.ظ

You stated it exceptionally well!
buy generic levitra levitra 20 mg levitra without a doctor prescription levitra levitra 10 mg prezzo levitra without a doctor prescription levitra prices levitra generic levitra prices buy levitra generic
شنبه 7 مهر 1397 05:06 ب.ظ

Regards! Quite a lot of write ups!

get cheap cialis generic cialis at the pharmacy cialis 10mg prix pharmaci brand cialis nl we like it cialis soft gel click now cialis from canada click now buy cialis brand canada discount drugs cialis cialis 100mg suppliers cialis generico en mexico
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ

آمده ایم که قیمتی زندگی کنیم
نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.(آیت الله بهجت(ره))
با سلام
لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ،
ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید
و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب وبلاگ کمک کنید .
باتشکر

مدیر وبلاگ : admin
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظرتان راجع به این وبلاگ چیست؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
این سایت را حمایت می کنم
Online User
مشاهده و دریافت کد
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic